Kedilerle İyi Anlaşan Köpek Cinsleri

Evini bir kedi ile paylaşan ancak köpek sahiplenmek isteyen kişilerin en merak ettikleri konuların başında kedilerle iyi anlaşan köpek cinsleri gelir. Kimi hayvan sahiplerine göre kediler ile köpeklerin bir arada yaşamasının mümkün olmadığının düşünülmesi, bu araştırmaların daha sık şekilde yapılmasını sağlar. Ancak bu durum doğru değildir. Doğru şartlar sağlandığı taktirde kediler ve köpekler, sağlıkla bir arada yaşayabilir. Bazı köpek cinsleri ise, kediler ile yaşamaya diğerlerinden çok daha müsaittir.

Golden Retriever

Kediler de dahil olmak üzere, canlılarla en iyi anlaşan köpek türlerinden ilki Golden Retriever ırkı köpeklerdir. Sakin ve uyumlu karakteristik özellikleri ile ilgi çeken Golden Retriever köpekler, kedilere kolaylıkla uyum sağlayabilir. Oldukça kibar olduğu bilinen bu köpekler, çok kısa süre içerisinde eğitilir. Eğitimleri dolayısıyla kedilere ya da kendileri ile yaşamakta olan herhangi bir canlıya zarar vermeleri söz konusu değildir. Golden Retriever köpeklerin rehber köpek olarak da kullanılmasını sağlayan bu özellikleri, tüm canlılar ile uyum içerisinde yaşayabiliyor olmalarını sağlar.  

Labrador Retriever 

Labrador Retriever ırkından olan köpeklerin oldukça büyük bir gövdeye sahip olması, diğer canlılar ile birlikte yaşamaları konusunda ön yargılı olunmasına neden olur. Ancak Labrador Retriever köpekler büyük görüntülerine rağmen kedilerle yaşamaya daha kolay alışan köpekler arasında bulunur. Sabırlı ruh halleri sayesinde kediler ile evde yalnız kalabilen Labrador Retriever köpekler, oldukça sevecen özelliklere sahiptir. 

Boxer Köpek 

Boxer köpeklerin oldukça oyuncu bir karaktere sahip olmaları, kedilerle iyi anlaşan köpek cinsleri arasında olmalarını sağlar. Kedileri oyun arkadaşı olarak gören Boxer köpekler, kediler de dahil olmak üzere diğer canlılar ile vakit geçirmeyi oldukça sever. Özellikle oyun oynamayı seven kediler ile kısa süre içerisinde birbirlerine alıştıkları görülebilir. Boxer köpekler ile kediler gerekli şartlar sağlandığı taktirde, yalnız kalarak vakit geçirebilir. 

Beagle 

Beagle köpekler küçük cinse sahip olmalarına rağmen, av yetenekleri çok gelişmiş olan köpeklerdir. Ancak bu yetenekleri saldırgan olmalarını sağlamaz. Oldukça uyumlu ve sevecen bir karaktere sahip olan Beagle köpekler, kısa süre içerisinde kediler ile yaşamaya alışırlar. Kedi de dahil olmak üzere hiçbir hayvanla iletişim problemi yaşamayan Beagle köpekler, kedilere sert tepkiler vermez. Dolayısıyla kedilerin iyi birer arkadaşı olan Beagle köpekler, hayatları boyunca kediler ile birlikte mutlulukla yaşayabilir.

Poodle 

Poodle köpeklerin karakteristik özellikleri arasında çok zeki olmaları bulunur. Yüksek zekalarının yanında sevgi dolu oldukları da bilinen Poodle köpekler, kediler ile keyifle vakit geçirebilir. Diğer hayvanlar ile iletişim kurarken problem yaşamıyor olmaları, kedilere kolaylıkla alışabilmelerini sağlar. Bu köpeklerin boyut olarka da neredeyse kediler ile aynı boyutta olmaları, kedileri korkutmalarını engeller. 

Collie 

Collie adı verilen bu tür, kedilerle iyi anlaşan köpek cinsleri listesinin başında gelir. Collie köpekler yalnızca kediler ile değil, tüm canlılar ile hiç zorlanmadan kolayca iletişim kurabilir. En önemli özellikleri olan bilinen bu kuvvetli iletişim özellikleri, kediler ile aynı ortamda bulunduklarında hiçbir problem yaşamıyor olmalarını sağlar. Sevimli görüntüleri ile dikkat çeken ve aileler ile yaşamaya kısa süre içerisinde alışan Collie köpekler, kediler ile birlikte yaşarken bir problem yaşamaz. Ancak köpeğin cinsi ne olursa olsun, kediniz ile anlaşması için ona belirli bir zaman vermeniz gerektiğini unutmamanız gerekir. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli