Boston Terrier Özellikleri

Boston Terrier özellikleri yeni köpek sahiplenecek kişiler tarafından oldukça merak edilir. Türkiye’de çok fazla Boston Terrier sahibi olduğu için sokaklarda da bu köpekler karşılaşmak oldukça mümkündür. Bu durum ise köpek sahiplerini onlar hakkında bilgi almaya yönlendirir.

Boston Terrier Karakteristik Özellikleri

Boston Terrier özellikleri bakılacak olursa ilk olarak özel karakterine değinmek gerekir. Çünkü oldukça enerjik, mutlu ve sevecen bir yapısı vardır. Boston Terrier’lar hem iyi niyetli hem de tüm çocuklarla vakit geçirmeyi oldukça seven bir türdür. Bu cins köpekler agresif huylar sergilemez. Bu nedenle diğer hayvanlarla da oldukça iyi vakit geçirir ve arkadaş canlısıdır. Özellikle kendi boyutunda olan diğer hayvanlarla da çok iyi anlaşmaktadır. Bu ırk çok erken yaşta eğitim alır. Bu anlamda insanların sosyal yaşamına da çok kolay uyum sağlayabilmektedir. 

Boston Terrier köpek cinsi oldukça zeki olmasından dolayı eğitimini çok kolay bir şekilde tamamlar. Aynı zamanda hızlı ve çevik yapısından dolayı küçük avlarda onları izlemek oldukça eğlencelidir. İnsanlara ve hayvanlara karşı olumlu bir yaklaşım sergilemektedir. Boston Terrier’ler sahipleri ile arasına özel bir bağ kurarlar. Karakterleri çok yumuşak olsa da belli durumlarda inatçı olabilmektedirler. Bu inatçı karakterleri ise itaat eğitimi ve düzenli sosyalleştirme sayesinde kolay bir şekilde giderilir. Aynı zamanda sahiplerine karşı oldukça itaatkar tavır sergilerler. Çocuklarla çok iyi vakit geçirseler de çok küçük olan bebekler ile yalnız kalmaları çok önerilmez. Çünkü küçük çocukları oyuncak sanabilir ve onların canını yakabilirler. 

Tüm oyunlara hevesli bir ırk oldukları için çocuklu aileler tarafından çok tercih edilir. Lider ruhu sayesinde evini oldukça sahiplenir ve ailesini korumak için elinden gelen her şeyi yapar. Aynı zamanda ailesiyle oyun oynarken onları mutlu etmek en belirgin huylarından biridir. Bekçi köpeği oldukları için tehlike anında havlaya bilirler. Fakat tehlikede hissetmedikleri zaman havlama huyları çok yoktur. Bakımları oldukça kolaydır. Özellikle ilk defa köpek sahiplenecek kişiler için uygundur. Fiziksel özelliklerinden dolayı sık sık hastalıklara yakalana bilirler bu nedenle önlem alınmalıdır. Duygusal bir tür oldukları için ayrılık sırasında kaygı yaşayabilirler.

Boston Terrier Bakımı

Boston Terrier özellikleri arasında kolay bakım yapılması da yer almaktadır. Bu canlıların tüyleri kısa olduğu için çok az tüy dökerler. Bu sebeple haftada 1 kere tüy toplama eldiveni ya da köpek tarağıyla tüy bakımları yapılmalıdır. Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için vitamin, mineral ve protein içeriği yüksek olan mamalar seçilmelidir. Bu köpekler oyun oynamayı çok sevdikleri için köpek oyuncakları almak onları çok mutlu edecektir. Boston Terrier cinsinin köpekleri geniş olduğu için kulakları düzenli olarak incelenmelidir. Yabancı bir cisim varsa temizlenmelidir. Her köpekte olduğu gibi rutin veteriner bakımlarının da aksatılmaması önemlidir. Eğer herhangi bir hastalığı varsa veteriner hekimin yönlendirmelerine göre tedavisi yapılmalıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli