Yavru Köpeğim için Hangi Ekipmanları Almam Lazım?

Yavru köpeğim için hangi ekipmanları almam lazım konusunda hangi ürünler kullanılmalıdır ve ne gibi faydası bulunur sorusu merak ediliyor. Köpek sahipleri ve özellik ile ilk kez bir köpek alan kişilerin merak ettikleri bir konu haline geliyor. Alınacak olan ekipman köpeğin gelişimine etki sağlayacağı gibi severek oynayabileceği bir ürünü de içermelidir.

Yavru Köpek Eğitmek İçin Ekipmanlar

Yavru köpeğim için hangi ekipmanları almam lazım sorusu sahiplenilen köpeğin türü ve cinsi ile de ilgilidir. Pek çok köpeksever tarafından kullanılan ekipmanlar üretim aşamasında farklı süreçlerden geçer. Özellikle malzemeler tercih edilirken güvenilir bir yerden alınmalıdır. Üretim aşamasında herhangi bir şekilde sağlığına zarar verecek, kanserojen madde içermeyen hem de doğayı destekleyen bir malzeme olduğuna dikkat edilmelidir. Köpeğin hareketli oluşu alınacak olan malzemeden elde edecek verimi etkiler. Bu sebeple köpeğin hal ve hareketleri öncelikle takip edilmeli ve bu yönde belirlemeler yapılmalıdır. 

Yavru bir köpek için daha rahat yürüyüşler yapabilmek ve aktif olarak kontrolünü sağlayabilmek için farklı renk ve modellerde geliştirilmiş tasmalar tercih edilebilir. Özellikle alınırken yavrunun boyutu ve tasmanın boynuna  tahriş etmemesine de dikkat edilmelidir. Piyasaya bakıldığında farklı modellerde bulunan tasma çeşitleri, köpeğe yaptırılan egzersizler sırasında kullanılan kısa gezilerde kullanılan tasma çeşitleri veya ev içerisinde rahatlıkla kullanabileceği ve üzerinde kimliğini barındıran bir tasma da tercih edilebilir. Genellikle eğitim verilirkende bu tasmalardan kullanılmaktadır. Oldukça sert  materyaller ile üretilmiş olan bir tasma köpeğin boyun kısmına zarar verebilir ve bu da huzursuz olmasına veya zaman sonra bu bölgede bir enfeksiyon oluşmasına neden olabilir.

Köpekler sahiplenildiğinde rahatlıkla eğitilebilir, geliştirilebilir, sadık ve söyleneni yapan cinste bulunur. Bu tarz köpekler ileriye dönük olarak hem evde bireylerle uyum sağlayabilen ve korumacı bir dost hem de evi korumaya bir yardımcı olacak düşünülerek eğitilmek istenebilir. Bu anlamda piyasada köpekler için çeşitli eğitici eğitmen ekipmanlar bulunmaktadır.

Yavru Köpek Hangi Oyuncaklardan Hoşlanır?

Yavru köpeğim için hangi ekipmanları almam lazım yavru bir köpeği eğitebilmek, erişkin hale gelmiş bir köpeği eğitebilmekten daha kolaydır. Bu anlamda farklı talimatlar verilerek yerine getirilmesi istenen temel hareketler öğretilmeye çalışılırken çeşitli ekipmanlardan faydalanılır. Bunun dışında kedilerde olduğu gibi köpeklerin tuvalet eğitimi almadan yaşamaları mümkün değildir. Bu sahibi içinde büyük kolaylık sağlayacaktır. Yavru halde bulunan köpeğe tuvalet eğitimi verilebilmesi için de uygun ekipmanlar satılmaktadır. Bunlar alınarak daha erken yaşta öğrenmesi sağlanabilir. Bu tarz ekipmanların alınması köpeğin algı seviyesi ile de ilgili bir durumdur. Tespit ve gözlemler sonucunda muhakkak ki gerekli sabır gösterildiğinde uygulanan eğitim sonrasında iyi bir verim elde edilecektir.

Yavru köpeğim için hangi ekipmanları almam lazım köpekler çeşitli seslere karşı refleks geliştirebilir. Eğitilmeye uygun olan yavru köpek çeşitleri talimatları gerçekleştirildiğinde piyasada satılan ve anlık ses çıkaran bir cihaz bulunur. Bu cihaza her basışta bir ses çıkacak ve bu sesi algılayan köpek davranışı durması gerektiği veya devam etmesi gerektiğini anlayacaktır. Bunu uygularken arada verilen çeşitli ödül maması veya övgü sözleri ile durumda daha rahat pekiştirerek öğrenim süreci kolaylaştırabilir. Bu creeper belli bir noktada bileğe bağlanabilen bir yapısı bulunur. Farklı modellerde satılan ve farklı renkleri içeren eğitim malzemesi telefonlara, anahtarlığa veya köpek tasmasına tutulabilecek bir çengele sahiptir. Can dostumuzun hoşuna gidecek ve ona aile hissi yaşatacak yumuşak bir yatak ile kendisine ait bir alanın olduğu da hissettirilebilir.

Yavru Köpek Bakımında Doğru Ekipman Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yavru köpeğim için hangi ekipmanları almam lazım köpeklerin aktif olarak besinlerini tüketebilmelerini sağlayacakları bir su ve mama kabı alınabilecek ilk aksesuarlardandır. Onun için hazırlanmış bir bölgeye rahatlıkla bırakılabilen bu mama kapları muhakkak ki kaliteli ve vücuda zarar vermeyecek bir kimyasal oluşturulmalıdır. Mama kabı alınırken rahatlıkla yıkanabilmesi, su ve yiyeceklere dayanıklı bir malzemeden üretilmesi uzun yıllar kullanılabilmeyide sağlayacaktır.

Köpekleri eğitmek için kullanılan bir eğitim çubuğu gerekli basit hareketlerin öğretilmesinde ve farklı figür ve komutların fark ettirilmesinde kullanılmaktadır. Yavru köpek bakımında kullanılabilecek doğru ekipmanlar arasındadır. Muhakkak ki alınan her ekipman ile kazandırılmak istenen davranış bir ödül maması ile taçlandırılmasıdır. Köpeğin içinde bulunduğu şartlara uyum sağlamasını kolaylaştıracak ekipmanlara başvurmak ve onun sevebileceği zorlanmayacağı ve bulunduğu ortamı daha hızlı kavrayabileceği ekipman tercihinde bulunmak doğru olandır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli