Evcil Hayvanımla Tatile Çıkmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Bu yazımızda sizlere ‘evcil hayvanımla tatile çıkmak istiyorum’ diyenlerin ne yapması gerektiğini aktarıyor olacağız. Yaz aylarına doğru tatil hazırlığı yapan patili severler bu güzel dönemi değerlendirmek amacındadır. Bazıları deniz kenarında stresten uzak bir tatil yapmayı planlarken bazıları da kültür gezileriyle vakit geçirmeyi planlıyor. Peki bu süreçte patili dostlarımız ne olacak? Kedi veya köpeğimiz bizimle tatile gelmeli mi?

Aslında bu sorular her insanı düşündüren ve çoğu zaman karamsarlığa iten sorulardır. Ancak bilinmesi gereken bir şey var, patili dostlarımızla ilk tatil deneyimimiz, sanıldığından çok daha kolay olacaktır.

Evcil Hayvanımla Tatile Gitmek için Hangi Hazırlıkları Yapmam Gerekir?

Tatile çıkarken eğer özel bir araç kullanmayacaksanız mutlaka köpek veya kedi taşıma çantası almanız gerekiyor. Patili dostlarımız için farklı boyutlarda üretilen bu çantalar, onların sıkılmadan seyahat etmesini sağlayacaktır. Ayrıca rahat uyumalarını da sağlayan kedi veya köpek çantalarının yanı sıra su ve mama kaplarını da almanız gerekiyor. Seyahat için ideal ölçülerde hazırlanan bu ekipmanlar sayesinde birlikte tatile çıkmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Eğer gezerken çabuk sıkılan ve yorulan bir patili dostunuz varsa, pet taşıma arabalarından faydalanabilirsiniz. Yanınıza ayrıca kedi ve köpeklerin kirlenmesi halinde kullanacağınız fırça ve tarakları da almalısınız. Yine bu süreçte tatil bölgesinde bir veteriner kliniğinin olup olmadığını da kontrol etmeniz çok önemlidir. Olası bir durumda acilen veterinere yetiştirmeniz gereken patili dostlarımızın sağlığını göz ardı etmemekte fayda var.

Kedi veya köpeğini evde bırakarak tatile çıkmak isteyenler ise mutlaka hazneli su ve mama kaplarına sahip olmalıdır. Bu ekipmanlar, kaptaki mama ve su bittikçe hazne sayesinde dolum yapar ve bu sayede günlük beslenme ihtiyacı sorunsuz olarak karşılanır. Yine de bir tavsiye paylaşmamız gerekiyor; tatile çıkarken evcil hayvanınızı yanınıza almak istemiyorsanız onu bir bakıcıya emanet etmelisiniz.

Tatile Çıkmadan Önce Alınması Gereken Tedbirler

Patili dostunuzu evde bırakacaksanız belirttiğimiz üzere hazneli su ve mama kabını hazırlamalısınız. Ayrıca kedi kumundaki miktarı da artırmanız gerekir. Dilerseniz iki farklı kum kabı kullanabilirsiniz. Kedi veya köpeğin kaybolmasını engellemek için iletişim bilgilerinizin yazdığı bir künye kullanmanızda fayda var. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli