Dişi Köpekler için Regl Pedi

Dişi köpekler için günümüzde regl pedi veya regl külotu olarak adlandırılan bu özel ekipmanlar, kaliteli ürünlerden oluşmalıdır. Doğal dönemlerden biri olarak kabul edilen dişi köpeklerin regl dönemi, köpeğin yaşadığı ortam, ırkı, yaşı ve boyutuna göre farklı zamanlarda yaşanabilir. Ancak dişi köpekler ortalama 24 aylık olana kadar cinsel ergenliğe ulaştıklarından, adet dönemi de başlamaktadır. Yılda 2 defa regl olan dişi köpeklerde regl 21 gün sürmektedir. Bazı dişi köpeklerde hiç kanama olmazken bazılarında çok az kanama gerçekleşir. Fakat evde yaşayan köpeklerin kanaması daha yoğun bir şekilde ortaya çıkabilir. Şimdi sizlere köpek regl pedinin ne kadar önemli olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini aktarıyor olacağız.

Tek Kullanımlık ve Uzun Vadeli Regl Pedleri

Regl külotu veya regl pedleri uzun süre kullanılabilir. Ayrıca tek kullanımlık olarak da tercih edilebilir. Naylon bir küloda bırakılan pedler tek kullanımlıktır ve her gün değiştirilmelidir. Uzun vadede kullanım yapmak isteyenler ise kumaş regl pedlerini tercih edebilir. Bu ürünlerde sadece ped çıkarılarak değiştirilmektedir. Dişi patili dostumuzun regl dönemi sona erdikten sonra yıkanarak bir sonraki regl dönemi için saklanabilir.

Dişi Köpekler için Uygun Regl Pedi Nasıl Seçilir?

Dişi köpekler için regl pedi seçimi yaparken bazı kriterlere dikkat etmenizde yarar var. Öncelikle kullanım kolaylığı sunması gereken bu pedlerin ekonomik olması da önemlidir. Ayrıca farklı marka ve modeller arasından seçim yaparken mutlaka kullanıcı yorumlarına göre hareket etmelisiniz. Aslında önemli faktör, bir veteriner hekime danıştıktan sonra relg külotu almak olacaktır.

Regl Külotu Yerine Bebek Külotları Kullanılabilir mi?

Bu ürünler için ekonomik anlamda aksiyon alamayacak olanlar bebek külotlarını da kullanabilir. Ancak bu kullanımdan önce kuyruk kısmının kesilerek içerisine ped bırakılması gerekiyor. Böyle bir kullanım yapmak isteyenler için bir uyarımız da var. Tercih ettiğiniz külot, köpeğinizin bacak ve bel kısmını sıkmamalıdır. Bu durum köpeğinizi rahatsız ederken cildin tahriş olmasına da sebebiyet verebilir.

O halde veteriner hekimden tavsiye alarak dişi köpeklerde regl külotu kullanımına başlayabilirsiniz. Ya da doğrudan regl pedi siparişi vererek bu sürecin daha sorunsuz olarak geçmesini sağlayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli