Köpekler En Çok Ne Yemeyi Sever?

Köpekler en çok ne yemeği sever sorusu köpek sahipleri tarafından merak ediliyor. Köpekler cana yakın varlıklar oldukları kadar boğazlarına düşkünlerdir. Yedikleri yiyeceklerden oldukça mutlu olabilirken bazı yiyeceklere karşı antipatik bir durum sergileyebilirler. Bu köpeğin günlük beslenme rutinini oluştururken de fayda sunacaktır.

Köpeklerin Severek Tükettiği Yiyecekler

Köpekler en çok ne yemeği sever konusu üzerine yapılan araştırmalarda köpeklerin yerken çok mutlu oldukları ve mutluluklarını gösterdikleri yiyecekler bulunur. Köpek sahipleri köpeği mutlu edecek doğru besinleri bulabilme arayışındadırlar. Köpeklerin en çok sevdikleri yemeği tespit edebilmek onları beslerken de kolaylık sunar. Köpekler insanlarda olduğu gibi her şeyi yemezler çünkü sindirim sistemleri bazı besinleri eritmeye yönelik olarak aktif çalışamaz. Köpekler süte karşı duyarlıdır. Vücutları sütün eritilebilmesine ve sindirilebilmesine uygun değildir. Ancak yavru köpeklerin bebeklik dönemlerinde anne sütüne ihtiyacı bulunduğu için bir dönem sütle beslenmeleri mümkündür. Bebeğin sindirim faaliyetlerini daha rahat düzenlemesine etki eden havuç oldukça sevdikleri bir üründür. Bu köpeğin diş temizliğine de fayda sunar. Rahat bir sindirim için et ile beslenen bir köpeğe yoğurtta verilebilir.

Köpeklerin En Sevdiği Besinler

Köpekler en çok ne yemeği sever sorusu aslında sindirimin daha rahat gerçekleşen yiyecekler nelerdir olarak düşünülebilir. Rahatlıkla sindirebildikleri yiyeceklere karşı bir sempati beslerler. Köpekler özellikle yavru yavruluk dönemlerinde donuk mamalarla beslenirler. Köpeklerin en çok hoşuna giden besinler; et ve pirinçtir. Her biri kolay tüketimi ve sindirilmeye uygundur. Özellikle muz köpeklerin en sevdiği yiyeceklerdendir. Sağlıkları için de faydalıdır. Köpeklere sunulan etin pişirilmesi gerekmemektedir. Çiğ halde yemeğe uygun bir sindirim yapıları bulunur. Erişkin hale geldiklerinde hazır mamaların yerine daha çok kemikli etler yemeye başlayabilir. İçerisinde bolca vitamin ve mineral barındıran katı içerikli köpek mamaları tercih edilebilir. Katı yiyeceklere karşı ayrı bir sempatileri bulunur.

Köpekler ne kadar yağlı, etli ve katı gıdalardan hoşlanıyor olsalar da şeker içeren ürünlerden uzak tutulması gerekir. Bu süreci daha sağlıklı atlatabilmek için köpeğin sindirebilmesine olumsuz etki eden glikoz içeren ürünler yerine donuk gıdalar ile beslenmelidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli