Kedi Tasması Nasıl Kullanılır?

Kediler tüm dünyada en çok sahiplenilen canlılardandır. Bu nedenle  birçok konuda dikkatli davranmak gerekiyor. Beslenmesinden sağlık sürecine, huyundan alışkanlıklarına kadar kedimizi yakından takip ederek onların güzel ve mutlu yaşamasını sağlamalıyız. Temel ihtiyaçlarını karşılarken elbette seyahatlerimizde yanımızdan ayırmadığımız kediler için kedi tasmasına da ihtiyacımız olacak. Çünkü patili dostumuzun kaybolması halinde kısa sürede bulunması amacıyla kedi tasmasının ayrı bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır.

Kediler öncelikle ev ortamında yaşamaya bayılır. Kendilerini evde daha güvende hisseden kediler elbette belirli zamanlarda dışarıya çıkmak ister. Fakat kedi sahipleri ilk defa patili dostuyla dışarıya çıkarken hiç beklemediği durumlarla karşılaşabilir. Kedilerin özgürlüğüne düşkün olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden onları dışarıda kontrol altında tutmak gerçekten çok zordur. Haliyle kedi tasması kullanarak olası kaybolmaların önüne geçebilirsiniz.

Hangi Kedi Tasması Kullanılmalı?

Kedi tasmaları farklı şekillerde üretilmektedir. Boyun bölgesinde kullanılan kedi tasmasında ayrıca kedinin kaybolması halinde size ulaşmaları için telefon numaranızla beraber adres bilgileriniz yer almalıdır. Kedilerin başına buyruk canlılar olduğunu söylemiştik. Kimi zaman evde takılırken aniden açık gördükleri bir kapı ya da pencereden bile kaçmayı başarabilen kedilerde boyun tasmasının kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Kedi tasmaları arasında çıngıraklı ya da zilli olanlar da günümüzde çokça tercih ediliyor. Ancak kediler bu seslerden hoşlanmayabilir. Haliyle standart bir kedi tasması tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca kedilerin boğazını sıkmayacak bir tasma seçmenizde yarar var. Onların rahatlığını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir davranış ayrıca tasmadan kurtulmalarını sağlayabilir.

Kedilere özel tasarlanan göğüs tasmaları da son zamanlarda rağbet görmektedir. Boyun yerine göğüs kısmında kullanacağınız bu tasmaların üzerine yine adres ve telefon bilgilerini eklemeniz doğru olacaktır. Kedinizin yaşına, cinsine ve boyuna uygun olarak satın alacağınız göğüs tasmaları farklı tasarımlarla dikkat çekmektedir. Pratik bir şekilde kullanılmakla beraber en önemli olan durum kedinizin bu durumdan rahatsız olmaması gerektiğidir. Tasmaya alıştırırken ona ödül maması verebilirsiniz. İlk günlerde huysuzluk çıkarabilecek olan patili dostunuz, tasmaya alıştıktan sonra artık rahatsızlık duymayacaktır. Hepimiz kedi dostlarımızın kaybolması halinde derin üzüntü duyarız. İşte bu yüzden dışarı çıkmadan önce mutlaka kedi tasması kullanmalıyız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli