Kavga Eden Köpekler Nasıl Ayrılır

Kavga eden köpekler nasıl ayrılır hayvanseverler tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Özellikle yeni bir köpek sahiplenmiş köpek sahiplerinin, köpeklerini yürüyüşe çıkardıklarında bir başka köpekle kavga ettiklerini görebilir. Bu gibi durumlarda ne yapmaları gerektiğini bilmeyen kişiler için köpek kavgaları büyük bir kabus haline gelebilir. Pek çok kişi dışarıda da köpeklerin birbiriyle kavga ettiğini görebilir. Bu durum bazı zamanlarda köpeklere çok ciddi zararlar verebilir, dolayısıyla kavga eden köpeklerin en kısa sürede ayrılması gerekmektedir. Kavga eden köpekleri ayırmak için uygulanabilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. 

Köpek kavgaları pek çok kişi için oldukça korkutucu ve tehlikeli durumlar olmaktadır. Kavga eden köpek sizin köpeğiniz olsa da olmasa da, köpek kavgaları köpekler için çok tehlikeli olabilir. Ancak bu gibi durumlarda ayrılması gereken köpek kavgaları insanlar içinde oldukça tehlikelidir. Dolayısıyla herhangi bir zarar görmemek adına, köpek kavgalarını ayırırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Köpek kavgalarını ayırmaya yarayan bu yöntemler, insanların da zarar görmemesi adına geliştirilmiş şekilde bulunur. 

El Arabası Yöntemi ile Köpek Kavgası Ayırma 

Köpek kavgalarını ayırmak adına en kesin sonuç veren yöntemlerden biri el arabası olarak bilinir. Ancak el arabasıyla yöntemiyle köpeklerin birbirinden ayrılması için bu yöntemi uygulayacak iki kişiye ihtiyaç vardır. Eğer tek kişiyseniz ve köpek kavgası ayırmanız gereken bir durum bulunuyorsa, bu yöntem sizin için kullanışlı olmayacaktır. Bu yöntemde kavga etmekte olan köpeklerin arka ayakları kavranarak, birbirinden uzaklaştırılmaların sağlanır. Aralarına giren mesafenin arttırılması için ise, birbirlerinden ayrıldıktan sonra daire hareketleri çizmek gerekir. Bu şekilde birbirleriyle temas etme ihtimalleri düşen köpekler, kendilerine veya insanlara zarar vermeden kavgadan ayrılmış olacaktır. 

Birbirlerini Görmemelerini Sağlamak 

Eğer tek başınıza bir köpek kavgası ayırmaya çalışıyorsanız, sizin için en uygun yöntem köpeklerin birbirlerini görmelerini engellemek olacaktır. Kavga esnasında köpeklerin üstlerine birbirlerini görmemelerini sağlayacak bir nesne bırakmak, kavgayı durdurması adına oldukça mantıklıdır. Bir ceket, örtü veya büyük bir bez bu konuda size yardımcı olabilir. 

Yüksek Sesle Müdahale Etmek 

Kavga eden köpekler nasıl ayrılır sorusuna verilebilecek olan yüksek sesle müdahale etme yöntemi ile de köpeklerin birbirinden ayrılması sağlanmaktadır. Oldukça pratik olması sebebiyle ilk uygulanan yöntemlerin başında gelen  bu durumda, yüksek sesle bağırmanız gerekmektedir. Bağırmanın yanında köpeklerin ilgisin çekmek adına el çırpabilir veya ses çıkaran nesnelerden de yardım alabilirsiniz. Bu şekilde dikkatleri dağılan köpekler kavgayı durduracaktır. 

Fiziksel Olarak Araya Girmek 

Bu yöntemi uygulamak isteyen kişilerin, oldukça tehlikeli bir durumla karşı karşıya olduklarını bilmelerinde fayda vardır. Hem köpeklerin hem de insanların zarar görmemesi adına bu yöntemin sadece bu konuda deneyim sahibi kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Kişiler diğer yöntemleri denedikleri halde köpekler birbirlerinden ayrılmıyorsa, bu durumda başka çare kalmayabilir. Bu uygulama esnasında köpek uzaklaştırıcı ürünler işinizi kolaylaştırabilir. Fiziksel olarak araya girmek, kavga eden köpekler nasıl ayrılır sorusuna alternatif bir çözüm olsa da dikkatli şekilde yaklaşılmalıdır. Eğer elinizde köpek ayırmaya yarayan herhangi bir ürün bulunmuyorsa, su dökmek de size yardımcı olabilir. Fiziksel olarak araya girerek köpeklere su dökmek, ıslanmaktan hoşlanmadıkları için kavgayı bırakacaktır. Dökülen su sayesinde dikkatleri dağılan köpeklerin bir süre sonra tekrar kavga etmemeleri için, bu esnada birbirlerinden uzaklaştırılmaları gerekir.  

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli