Evcil Hayvanlarda Su ve Mama Seçimi Nasıl Yapılır?

Evcil hayvanların beslenme sürecine her zaman dikkat edilmelidir. Bu evcil dostumuz kuş, köpek veya kedi olabilir. Doğru mama ve su kabı seçerek onların sağlıklı yaşamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca mama seçiminde her zaman kaliteli tercihler yapmanızı öneriyoruz. Kuş sahiplenen bireyler bu süreçte geniş ve büyük bir kafes almalı, su kabını düzenli temizlemeli ve yemleri de yine en kaliteli olanlardan seçmelidir. Kedi ve köpek sahiplenenler ise bu süreçte biraz daha dikkatli olmalıdır. Çünkü kedi ve köpeklerin yapısı birbirinden farklı olmakla beraber temizliğine ekstra özen göstermeniz gerekiyor.

Kuşlar için Doğru Mama ve Su Kabı Seçimi

Belirttiğimiz üzere kuş sahiplendiyseniz bu süreçte dikkatli olmanızda yarar var. Yemlik ve su kabının 2-3 günde bir yıkanması gereken kuşların kafes temizliği de haftalık olarak yapılmalıdır. Ayrıca soğuk dönemlerde vitamin takviyesi yapmalı ve yine haftada bir kez olmak üzere kuşu yıkamalısınız. Fakat soğuk kış aylarında yıkamak yerine dilerseniz parazit önleyici sprey kullanabilirsiniz. Doğru yem seçiminin dışında yem ve su kabının rahatlıkla ulaşılabilir seviyede olması gerekiyor.

Köpek ve Kediler için Su Kabı ve Mama Seçimi Nasıl Olmalı?

Kedi ve köpekler için tercih edeceğiniz bu ürünlerin temizlenebilir ve kaliteli olması gerekir. Ayrıca şirin dostlarımızın mamasını rahatça yiyebileceği seçimler yapmanız önemlidir. Mama ve su kabı için sevimli dostlarımıza özel çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Şimdi bunları ve özelliklerini sizlerle paylaşalım.

Kapaklı Su ve Mama Kabı: Kapaklı ürünler evcil hayvanınızın besleneceği zaman kapağı açılarak mamasını yemesini bekleyen kaplardır. Yeteri kadar tüketimden sonra manuel olarak kapatabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin su tüketimi için kullanılmaması gerekir.

Hazneli Su ve Mama Kabı: Hazneli kaplar otomatik olarak çalışır. Sık sık seyahat eden ve evde bulunmayan evcil hayvan sahipleri için idealdir. Yine de sevimli dostlarımızın bu ürünlerden hoşlanacağını söylemek doğru olmaz. Her zaman taze su içmek isteyen kedi ve köpekler, hazneli kapta depolanan suyu bayat olarak algılayabilirler.

Seramik Su ve Mama Kabı: Sağlık açısından herhangi bir soruna neden olmayan seramik kapları tercih etmenizi öneriyoruz.

Bunlar dışında plastik, çelik ya da ikili mama – su kapları da piyasada bulunmaktadır. Tercih süreci tamamen bireyseldir ancak kedi ya da köpeğinizin hoşlanmadığı ürünleri kullanmanız bir süre sonra stresli olmalarına neden olabilir. Bu yüzden deneme yanılma yoluyla mama ve su kabı seçmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli