Kedi ve Köpeklerle Uluslararası Seyahat Nasıl Yapılır?

Kedi ve köpeklerle uluslararası seyahat nasıl yapılır sorunu evcil hayvan sahipleri tarafından endişe duyulur. Hem kedi ve köpeğin psikolojik sağlığı için hem uçakta sorun çıkıp çakmayacağı hem de kişinin kendisi için nasıl bir yolculuk olacağı oldukça merak edilir. Bunun sorun oluşturulmaması için seyahatten önce bilinmesi gereken bazı huşular vardır.

Kedi ve Köpekle Uçak Seyahati Nasıl Yapılır?

Kedi ve köpeklerle uluslararası seyahat nasıl yapılır sorusuna bakılacak olursa ilk olarak evcil hayvan için rezervasyon alınmalıdır. Kişiler kendi uçaklarında kedi ve köpekleri için rezervasyon almak için müşteri hizmetleri ile iletişime girmelidir. Bunu erken yapmak önemlidir çünkü uçaklarda evcil hayvan kotası bulunur. Bu nedenle son ana bırakılmaması dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Ardından kedi ve köpek uçak seyahatinden birkaç gün önce veteriner hekime götürülmelidir. Kedi ya da köpeğin uçak seyahati ile ilgili herhangi bir sorununun olup olmadığına bakılır. Buna yönelik olarak kedi ve köpeğin sahibine sağlık raporu verilir. Uçak seyahatinde evcil hayvanların kimliğine ve sağlık raporuna bakılır. Bu raporun veteriner hekim tarafından imzalı ve kaşeli olması da önemlidir. Ardından kedi ve köpeğin uçağın belirlediği kafese uygun olup olmadığına bakılır. Bu anlamda evcil hayvanın kilosu ve boyutu göz önünde bulundurulur. Fazla kilosu ya da boyutu olan köpeklerde ek ücret talep edilebilir.

Kedi ve Köpekle Uçak Seyahati Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi ve köpeklerle uluslararası seyahat nasıl yapılır konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar hem evcil hayvan için hem de uçakta seyahat eden diğer yolcular için oldukça önemlidir. Evcil hayvan için uygun olan bir kafes alınmalıdır. Uçak içerisinde taşıma için gerekli olan çantanın sade olması önemlidir. Evcil hayvan uçağın belirlediği boyut ve kilo prosedürlerinin üzerindeyse uçağın kargo bölümünde seyahat eder. Kişiler evcil hayvanıyla birlikte seyahat etmek isterse yukarıya uygun olabilecek koşulda ve küçüklükte bir taşıma çantası gerekecektir. Genelde evcil hayvanının taşıma çantasının azami büyüklüğü 32x32x50 olmasına dikkat etmek gerekir. Her uçağın evcil hayvan kuralları birbirinden farklı olur. 

Bu nedenle hangi uçak şirketinde seyahat edilecekse o şirketin çağrı merkezi aranmalıdır. Tüm bilgiler bu anlamda detaylı bir şekilde öğrenilmelidir. Eğer gözden kaçan ve hata olan bir durum olursa kedi ve köpeğin o uçakta uçması mümkün olmaz. Bu durum da kedi ve köpek sahiplerinin isteyeceği bir durum değildir. İnsanlar ve insanların beraberinde getirdiği her şey X- ray cihazından geçer. Uçağa girebilmek için birden fazla cihazdan geçilmelidir. X-ray cihazının yaydığı radyoaktif ışınlar ise kedinin ya da köpeğin sağlık sorunları için olumsuz bir durum oluşturabilir. Bu durumda havaalanı personelleri ile konuşarak destek istemek önemlidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli