Tekir Kedi Cinsi Görünümü ve Karakteri Nasıldır?

Tekir kedi cinsi genelde sokakta rastladığımız sevimli dostlarımızdır. Evde de besleyebileceğiniz bu kediler aslında saf bir cins değildir ancak özelliklerine bakıldığında diğer kedilerle benzerlik göstermektedirler. Tek bir ırktan oluşmamakla beraber bu kedilerin hangi kedi cinslerinin birleşmesiyle ortaya çıktığı tam olarak bilinmemektedir. Şimdi tekir kedi cinsinin karakteri ve görünümü hakkında bilgiler paylaşalım.

Tekir Kedi Cinsinin Karakteri Nasıldır?

Tekir kedi cinsleri günün minimum 16 saatini uyumakla geçirir. Kalan vakitlerde ise oyuncaklarla oynamayı severler. Öyle ki siz oyuncakları bırakana kadar bu zevklerinden vazgeçmediklerini söylemek mümkündür. Sahiplenmek isteyenler bu kedi cinsine olan ilgisini kaybettiğinde strese girebilirler. Ancak yavruyken sahiplenirseniz, eğitim sürecinde daha başarılı olabilirsiniz. Yaşam alanlarına kısa sürede uyum sağlamalarıyla tanınan Tekir kedilerin yalnızlık konusunda büyük problemler yaşadığı bilinmelidir. Yani bu kedileri yalnız bıraktığınızda çok kısa sürede strese girebilirler. Diğer kedilere göre daha enerjik oldukları için son derece hareketli bir yapıda oldukları da unutulmamalıdır.

Tekir Kedi Cinsinin Görünümü Nasıldır?

Farklı alt türlerden oluşan Tekir cinsi kedilerin fiziksel özellikleri de farklı olabilir. Tüy yapısı uzun ya da kısa olabilirken yine renkleri de değişkendir. Günümüzde Tekir cinsi kedilerin renklerine göre adlandırıldığını da söylemek mümkündür. Kahverengi yamalı tekir, mavi tekir, kahverengi tekir, kestane renkli tekir ve bu şekilde 50’den fazla isimlendirme mevcuttur.
8 kg’a kadar ağırlığa sahip olabilen Tekir cinsi kedilerin vücut yapısı orta büyüklüktedir. Yaşam alanına kolayca adapte olurken mutlaka kaliteli mamalarla beslenmeleri gerekir. Aslında bu durum tüm kedi cinsleri için geçerlidir. Aşırı bakıma ihtiyaç duymasalar da tüy ve kulak temizliği ile banyosu düzenli olarak yapılmalıdır. Hijyenik açıdan kendine çok iyi bakan bu şirin dostlarımızı hiçbir şekilde yalnız bırakmamanızı tekrardan hatırlatıyoruz. Elbette hiçbir kedi türü yalnız kalmayı sevmez fakat Tekir cinsi kedilerin bu konuda biraz daha narin yapıda olduklarını söyleyebiliriz. Sonuç olarak yaşam alanlarında rahatlıkla ve sorunsuz olarak besleyebileceğiniz Tekir kedinizin şirin ve güzel görünümü, farklı renk gözleri ve estetik hareketleriyle hayatınıza renk katacağını söylemek doğru olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli